TÜMAŞ TÜRK MÜHENDİSLİK MÜŞAVİRLİK VE MÜTEAHHİTLİK A.Ş.
HABERLER

TÜMAŞ Türk Mühendislik Müşavirlik ve Müteahhitlik A.Ş. ile Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) arasında sözleşmesi imzalanmış ve yürütülmeye devam etmekte olan TOKİ Proje Hizmetleri kapsamında tamamlanarak ihaleye çıkarılan projeler ile ilgili haberler TOKİ’nin resmi sitesinde yüksek çözünürlüklü görseller ile yayımlanmaktadır.

İlgili proje bilgilerine TOKİ'nin resmi sitesinden ulaşılmakta olup ilgili linkler aşağıda verilmiştir.


https://www.toki.gov.tr/haber/hatay-reyhanlida-414-konut-insa-edilecek
https://www.toki.gov.tr/haber/tokiden-coruma-142-konut
https://www.toki.gov.tr/haber/karamana-insa-edilecek-998-konutun-ihalesi-yapildi

 
 

Tümaş tarafından Proje ve İhale Dokümanları hazırlanarak, İdarece ihalesi yapılmış “Diyarbakır Havaalanı Yeni terminal Binası İnşaatı” işinin inşaatı tamamlanmış olup hizmete açılmıştır.

Yapımına yaklaşık 2 yıl önce başlanan 300 milyon lira tutarındaki Diyarbakır Havalimanı yeni terminal binası Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin yurt dışına açılmasını sağlayacak olup hizmete girmiştir.

http://www.sabah.com.tr/galeri/yasam/diyarbakir-havalimani-tamamlandi/28

 Yılda ortalama 1 milyon 800 bin yolcu ağırlayan Diyarbakır Havalimanı'nı, yapımı tamamlanan tesisin hizmete girmesiyle yıllık 5 milyon yolcu kapasitesine ulaşacaktır.


“Ankara Yüksek Hızlı Tren Garı Kontrollük Müşavirlik Hizmet Alım”işinin sözleşmesi 23.01.2015 tarihinde TCDD İşletmesi Genel Müdürlüğü Emlak ve İnşaat Dairesi Başkanlığı ile TÜMAŞ Türk Mühendislik Müşavirlik ve Müteahhitlik A.Ş. arasında imzalanarak mühendislik – müşavirlik çalışmaları resmen başlamıştır.

http://www.aksam.com.tr/guncel/ankara-hizli-tren-gari-mayis-2016da-aciliyor/haber-470241

Celal Bayar Bulvarı ile mevcut gar binasının arasındaki araziye yapılacak olan Ankara Hızlı Tren Garı, 21 bin 600 metrekarelik alan üzerine inşa edilecektir. Günde 50 bin, yılda 15 milyon yolcu kapasitesine sahip olacak garın zemin katında yolcu dinlenme salonları ve büfeler bulunacaktır. Garın iki katına 5 yıldızlı otel yapılacak, çatı katında ise restoran ve kafeler olacaktır. Tesisin zemin katının altında peronlar ve bilet satış gişeleri, bir alt katta ise 3 bin araçlık kapalı otopark yer alacaktır.​

Proje, yeni yüksek hızlı tren gar binasıyatırımlarına ait İnşaat, Mekanik, Elektrik, Elektronik işlerinin ile Adaiçi Altyapı, Genel Altyapı ile Çevre Düzenlemesi İnşaatı İşlerinin İnşaat Aşaması Kontrollük hizmetlerini kapsamaktadır.

                                        

TÜMAŞ Türk Mühendislik Müşavirlik ve Müteahhitlik A.Ş. ile Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) arasında sözleşmesi imzalanmış olan “Adana, Adıyaman, Aksaray, Balıkesir, Batman, Hatay, K.maraş, Karaman, Osmaniye, Sivas ve Ş.urfa İlleri 1614 adet Konut, Hastane, Aile Sağlığı Merkezi, Eczane, Büfe, Ticaret Merkezi, Sosyal Tesis, Cami, Şadırvan, Okul, Yurt ve Stadyum İnşaatları ile Adaiçi Altyapı, Genel Altyapı ile Çevre Düzenlemesi İnşaatı İşlerinin İnşaat Aşaması ve İnşaat Sonrası Danışmanlık Hizmetleri İşi” kapsamında yürütülmekte olan Sivas 25.000 Seyirci Kapasiteli Stadyum İnşaatı Müşavirlik Hizmetlerihızla devam etmekte olup basında sık sık yer bulmaktadır.

http://www.timeturk.com/sivas-a-yeni-stat/haber-87267

25 Mayıs 2013 tarihinde Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz ve dönemin Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç'ın katıldığı törenle temelleri atılan Sivas Stadyumu Projesi; UEFA standartlarında 25.000 kişilik, alttan ısıtmalı, altı katlı ve Türkiye'nin ilkekolojik ve akıllı stat projesidir.

"Ekolojik stat" özelliği taşıyacak stadyum, 130.365 metre2 alan üzerine kurulu komplekste 29.000 metre2 alanı kaplayacaktır. Kaba inşaatı tamamlanmış olan projede alttan ve tribün ısıtması ile stadyumun içi ve dışı arasında 8-10 derecelik ısı farkı olacaktır. Kuzey bölümde bulunan iki kabuk sistemi sayesinde kuzeyden gelen rüzgarlar kesilerek stat içinde ısı artışı sağlanacaktır. Stat, güneş panelleri sayesinde kendi elektriğinin bir kısmını üretecektir. Ayrıca, Türkiye'nin ilk ekolojik stadı olan Sivas Stadında, çatıda bulunan oluk sistemi sayesinde biriken yağmur ve kar suları bodrum katında kullanma suyu olarak depolanacaktır.

   

TÜMAŞ Türk Mühendislik Müşavirlik ve Müteahhitlik A.Ş. ile Selçuklu Belediyesi Yapı Kontrol Müdürlüğü arasında 23.09.2013 tarihinde sözleşmesi imzalanmış olan “Tropik Kelebek Bahçesi ve Böcek Müzesi Yapım İşi Kontrollük/Danışmanlık Hizmetleri” işi kapsamında yürütülmekte olan Aşkın Kanatları Müzesi Müşavirlik hizmetleri tamamlanmış olup açılışı gerçekleştirilmiştir.

http://www.hurriyet.com.tr/basbakan-ahmet-davutoglu-tropikal-kelebek-bahcesini-acti-29454810

TÜMAŞ tarafından gerçekleştirilen Kelebekler Vadisi Parkı içerisinde 10.567 m2’lik arsaya inşa edilecek yaklaşık 7.600 m2 inşaat alanına sahip Tropik Kelebek Bahçesi ve Böcek Müzesi Yapım İşleri danışmanlık hizmetlerinde kapsamında İnşaat Öncesi Proje Kontrollük - İnşaat Aşaması ve İnşaat Sonrası Kontrollük hizmetleri yer almaktadır.

Kelebekler Vadisi Parkı içerisinde konumlandırılmış ve parkın önemli bir bölümünü oluşturacak olan Aşkın Kanatları Müzesi Türkiye’nin ilk ve Avrupa’nın en büyük kelebek uçuş alanıdır. %90’ı tamamlanmış olan müze tamamlandığında Türkiye’nin bu kapsamda yapılan ilk eserlerinden biri olacaktır. Tropik Kelebek Bahçesi ve Böcek Müzesinden oluşan tesis inşaatında 630 ton çelik ve farklı ölçüde 1.500 adet camın olduğu cam giydirme cephe kaplama sistemi kullanılmaktadır. 

Çelik konstrüksiyon, cam giydirme cephe kaplama sistemi ve şelalenin tamamlandığı Aşkın Kanatları Müzesi’nde gezinti yolları ve yapay dağ tamamlanmak üzeredir. Dış peyzaj çalışmalarının başladığı bahçe kısmına şap atma işlemi tamamlanmış olup yalıtım işlemlerinin tamamlanmasının ardından tropikal bitkiler için özel karışım toprak ile doldurulacaktır. Ayrıca teflon membran gölgeliğin montajına da başlanmıştır.
  

  

Samsun'da Yapılacak Lojistik Merkezi İnşaatı İçin Müşavirlik Hizmetleri İşi müşavirlik sözleşmesi Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Bölgesel Rekabet Edebilirlik Operasyonel Programı ile TÜMAŞ TÜRK MÜHENDİSLİK MÜŞAVİRLİK VE MÜTEAHHİTLİK A.Ş. arasında 23.12.2015 tarihinde imzalandı.

27 ay sürecek işin 2017 yılında tamamlanması öngörülüyor.

http://www.milliyet.com.tr/lojistik-koy-projesi-2017-de-tamam-samsun-yerelhaber-864692/

Sanaa Eğitim Hastanesi Projesi İnşaatı İşine Ait Kontrollük Hizmetleri (Construction Supervision for Sanaa Educational Hospital Project) işinin sözleşmesi 07.11.2014 tarihinde Sana’a üniversitesi ile TÜMAŞ Türk Mühendislik Müşavirlik ve Müteahhitlik A.Ş. / EBOCE / HS Grup Konsorsiyumu arasında imzalanarak mühendislik – müşavirlik çalışmaları resmen başlamıştır.

Proje, 90.855 m2 alanda inşa edilecek eğitim hastanesinin inşaatına ait mimari ve mühendislik projelerin incelenmesi hizmetleri ile uygulama aşaması ve sonrası müşavirlik ve saha kontrollük hizmetlerini kapsamaktadır.