TÜMAŞ TÜRK MÜHENDİSLİK MÜŞAVİRLİK VE MÜTEAHHİTLİK A.Ş.
Türkiye’deki Yol Güvenliği İnşaatları Müşavirlik Projesi
İdare: Euroestudios S.L.
Proje Süresi: 2009 - 2012
Yer Muhtelif
      
DİĞER PROJELERİMİZ

Projenin Kısa Açıklaması: Projenin amacı; Türkiye Genelinde Karayollarındaki yol güvenliğini sağlamak için yapılan karayolu modernizasyon ve rehabilitasyon yapım çalışmalarına (döner ışıklı kavşak yapımı, alt - üst geçit yapımı, çelik bar kurulumu, vb.) ait saha kontrollük ve müşavirlik hizmetlerinin gerçekleştirmesidir.

Proje kapsamında daha önceden Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından Türkiye'deki mevcut yollarda kara noktalar ve yüksek kaza riskli noktalar belirlenmiştir. Bu belirlenen bölgelerdeki kaza riskini azaltmak için modernizasyon ve rehabilitasyon projeleri hazırlanmıştır.

Proje kapsamında hizmetler; proje öncesi hazırlanan projelerin uygulama öncesi kontrolü ile yapım hizmetleri sırasında ve kusur sorumluluk süresi boyunca uluslararası standartlara ve hazırlanan teknik şartnamelere uygun biçimde müşavirlik ve kontrollük hizmetlerinden oluşmaktadır.

Müşavirlik hizmetleri, PRAG ile Türk kanunları ve en iyi uygulanabilir uluslararası prosedürlere göre yapılmıştır. Yapım İşleri FIDIC Kırmızı Kitap Kurallarına göre gerçekleştirilmiştir.

TÜMAŞ Sorumluluğu: Tasarım Kontrollüğü ve Saha Kontrollük Hizmetleri