TÜMAŞ TÜRK MÜHENDİSLİK MÜŞAVİRLİK VE MÜTEAHHİTLİK A.Ş.
Manisa - Bandırma Hattı Gökköy - Ayşebacı İstasyonları Arasında 2 Hat Yapılması Projesi
İdare: TCDD İşletmesi Genel Müdürlüğü
Proje Süresi: 2015-2016
Yer Balıkesir
      
DİĞER PROJELERİMİZ

Projenin Kısa Açıklaması: TCDD 3. Bölge Müdürlüğü Manisa – Bandırma Hattı Gökköy – Ayşebacı İstasyonları arası demiryolu hattının yaklaşık 17 km'lik inşaat ihalesine dayalı olan proje 2 hat güzergahı geliştirme işleri, güzergah planlarının hazırlanması, istasyon projeleri için uygulama projelerinin hazırlanması ve teknik şartnamede ve sözleşmelerle veya tasarlanmış proje ve maliyet tahminlerinin hazırlanması doğrultusunda müşteri tarafından daha sonraki bir tarihte tespit edilecek kararlar ile tanımlanan mühendislik binalarının hazırlanması kapsar.

Gerek yolcu gerekse yükün en uygun maliyetlerle, güvenli ve hızlı olarak elleçlenmesi imkânı üst seviyeye taşınmış olacaktır. Üretim maliyetlerine ek olarak gelen nakliye/ulaşım maliyelerinin ekonomik seviyelere çekilmesiyle birlikte gerek iç pazarda gerekse uluslararası pazarda daha rekabetçi bir ortam oluşmasına imkân tanınacaktır.
Hâlihazırda yürütülen ve/veya yatırım programlarına alınan demiryolu projeleri dikkate alındığında Bursa, Balıkesir, Manisa ve İzmir İlinin yük ve yolcularının hızlı, verimli, ekonomik, güvenli ve bütünleşik taşıma opsiyonuna kavuşması çok önemli bir kazanç olacaktır.
 
TÜMAŞ Sorumluluğu: Tasarım Hizmetleri