TÜMAŞ TÜRK MÜHENDİSLİK MÜŞAVİRLİK VE MÜTEAHHİTLİK A.Ş.
Malatya İnönü Üniversitesi Turgut Özal Sağlık Merkezi Projesi
İdare: İnönü Üniversitesi Rektörlüğü
Proje Süresi: 1990 – 2013
Yer Malatya
      
DİĞER PROJELERİMİZ

Projenin Kısa Açıklaması: Malatya Turgut Özal Sağlık Merkezi İnşaatı Müşavirlik ve Mühendislik Hizmetleri kapsamında aşağıda listelenen yapılar yer almaktadır:
a) Eğitim, Araştırma ve Uygulama Hastanesi 
b) Tıp Fakültesi Dekanlık Binası, Tıp Fakültesi, Amfi, Kütüphane Binası, Hemşirelik Yüksek Okulu, Hemşirelik Yüksek Okulu Yatakhane ve Yemekhane Binası
c) Konutlar ve Sosyal Yapılar

İnönü Üniversitesi Eğitim, Araştırma ve Uygulama Hastanesi: 
Sağlık Merkezi 16 katlık hasta yatış, 5 katlık yoğun bakım ünitesini, 7 adet araştırma - geliştirme laboratuvarını ve beraberinde 26 adet dahili bağlantılı binadan oluşan 4 katlı poliklinik binasını kapsamaktadır. Ayrıca Turgut Özal Tıp Merkezinde; 650 hasta yatağı, 120 yoğun bakım yatağı, 27 laminer akımlı hijyenik ameliyathane, 27 asansör, kanser tedavi merkezi, fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezi, 711 kişilik konferans salonu, açık ve kapalı otopark, deney hayvanları araştırma merkezi bulunmaktadır.

Tıp Fakültesi, Dekanlık Binası, Hemşirelik Yüksek Okulu, Yatakhane ve Kantin:
Tesisler kapsamında; tıp fakültesi dekanlık binası, tıp fakültesi, amfiler, kütüphane binası, hemşirelik yüksekokulu, hemşirelik yüksekokulu yemekhane ve yatakhane binası bulunmaktadır.

Konutlar ve Sosyal Yapılar:
Tesisler kapsamında; 364 adet konut, sosyal yapılar, yüzme havuzu ve spor alanları, misafirhane binası, market ve büfeler, ısı merkezi ve çöp imha merkezi bulunmaktadır. 

Proje kapsamında toplam üstyapı alanı 274.336 m2’dir
Proje Türkiye’de Amerikan Hijyenik Standartlarının uygulanarak gerçekleştirildiği ilk Sağlık Tesislerinden biridir. 

TÜMAŞ Sorumluluğu: Tasarım, Saha Kontrollük ve Eğitim Hizmetleri