TÜMAŞ TÜRK MÜHENDİSLİK MÜŞAVİRLİK VE MÜTEAHHİTLİK A.Ş.
Kafkas Üniversitesi Morfoloji Binası Projesi
İdare: Kafkas Üniversitesi Rektörlüğü
Proje Süresi: 2007-2007
Yer Kars
      
DİĞER PROJELERİMİZ

Projenin Kısa Açıklaması: Toplam 15.000 m2 olarak ihale edilen Kafkas Üniversitesi Morfoloji Binası Projesi 15.268 m2 olarak gerçekleştirilmiştir.
Kafkas Üniversitesi Morfoloji Binası temel olarak dört ana bloktan oluşmaktadır. A Blok Dekanlık Binası olarak planlanmış olup zemin katta fuaye + sergi salonu, konferans salonu, birinci katta Dekanlık Bölümüne ait ofisler bulunmaktadır. B Blok bodrum, zemin ve 3 kat olarak planlanmış olup bünyesinde Ana Bilim Dalı Başkanlıkları ve Sağlık Bilimleri Enstitüsü yer almaktadır. C Blok iki katlı olup kafe, amfiler ve kütüphane bu blokta planlanmıştır. D Blok tek kat Deneysel Tıp Araştırma Birimi ve Anatomi Anabilim Dalı planlanmıştır. Ayrıca D Bloka hizmet veren Medikal Gaz Binası projelendirilmiştir.
Kars Kafkas Üniversitesi, Kafkas Üniversitesi Rektörlüğü, Tıp Fakültesi Morfoloji Binası statik sistemi; yerinde dökme betonarme olarak tasarlanmıştır. Proje; A, B, C, D, Ara Geçici Blokları ve Medikal Gaz Binasından oluşmaktadır. B ve D Bloklar iç bahçelerinin üstü çelik taşıyıcı sistem ile geçilmiştir.

TÜMAŞ Sorumluluğu: Tasarım Hizmetleri