TÜMAŞ TÜRK MÜHENDİSLİK MÜŞAVİRLİK VE MÜTEAHHİTLİK A.Ş.
Antalya Doğal Gaz LOOP Hattı Projesi
İdare: BOTAŞ Boru Hatları ile Petrol Taşıma A.Ş. BOTAŞ Boru Hatları ile Petrol Taşıma A.Ş.
Proje Süresi: 2008 - 2009
Yer Isparta - Afyon - Burdur - Antalya -
      
DİĞER PROJELERİMİZ

Projenin Kısa Açıklaması: Proje Isparta - Nazilli Doğal Gaz Ana İletim Hattı üzerinde Dinar yakınlarındaki PİG İstasyonundan başlayarak Antalya PİG İstasyonuna kadar yaklaşık 150 km’lik Antalya Boru Hattı güzergahındaki harita ve kamulaştırma mühendislik hizmetlerini içermektedir.

Projede Antalya Doğal Gaz İletim Hattının mevcut Isparta - Nazilli Doğal Gaz İletim Hattının 135 + 118 km'sindeki Dinar İlçesi Çakıcı Köyü bulunan Pig İstasyonundan ayrılması ve bu noktadan Antalya ili Döşemealtı İlçesi Çıplaklı Köyünde bulunan Pig İstasyonuna kadar olan toplam 146 + 830 km’lik ayrı bir LOOP Hattı olarak projelendirilmesi planlanmıştır.

36 inch çapında ve yaklaşık 146 + 830 km. uzunluğundaki Doğal Gaz Loop Hattı Sistemi için; mevcut 149 + 835 km uzunluğundaki Antalya Doğal Gaz Boru Hattının zeminde tespit edilmesi ve ölçülmesi, Loop Hattının güzergah yer kontrol noktalarının, şeritvari halihazır haritasının, özel geçiş haritalarının yapılması ve profil ölçüleri yapılarak güzergah uzunluğu bulunması hizmetleri yer almaktadır.

Proje kapsamında ayrıca İdare tarafından verilen boru çapının doğruluğunun tespiti ve ASME 31.8'e göre; boru et kalınlıklarının belirlenmesi, özel geçiş projelerinin, sabit tesis yerlerinin yerleşim projelerinin hazırlanması, yerleşim yerlerinden geçişlerde özel geçiş projelerinin hazırlanması, yine belirlenen güzergahın kamulaştırma haritaları ile dosyalarının hazırlanması ve bunların ilgili idarelerden gerekli onayların yaptırılması hizmetleri yer almaktadır.

TÜMAŞ Sorumluluğu: Harita ve Tasarım Hizmetleri