TÜMAŞ TÜRK MÜHENDİSLİK MÜŞAVİRLİK VE MÜTEAHHİTLİK A.Ş.
Ankara-İzmir Hızlı Tren Projesi Afyon-Uşak(Eşme) Kesimi Projesi
İdare: TCDD İşletmesi Genel Müdürlüğü
Proje Süresi: 2012-2013
Yer Uşak - Afyon -
      
DİĞER PROJELERİMİZ

Projenin Kısa Açıklaması: Ana Proje; Ankara İzmir Arası Yüksek Hızlı Tren Projesi olup Ankara-(Polatlı)-Afyonkarahisar, Afyonkarahisar-Uşak ve Uşak-Manisa-İzmir etaplarından oluşmaktadır. Ana proje ile birlikte yılda 6 milyon yolcu taşınması hedeflenmektedir. Toplam uzunluğu 624 km olan projenin tamamlanması ile birlikte Ankara - İzmir arasındaki seyahat süresi 3 saat 30 dakika olacaktır. Danışmanlık hizmetleri Ana Proje kapsamındaki Ankara İzmir Hızlı Tren Projesinin Afyon-Uşak (Eşme) kesimini içermekte olup toplam 171 km’lik hızlı tren projesine ait proje kontrollüğü ve ihale dokümanlarının hazırlanması hizmetleri yer almaktadır.
 
Polatlı – Afyonkarahisar Hızlı Tren Projesi Türkiye’nin belli başlı büyük şehirleri olan Ankara  Afyon – Uşak ve İzmir şehirlerinin bağlantısı amacıyla tasarlanmıştır. Bu sayede daha hızlı ve güvenli bir ulaşım sağlanacağı gibi hava kirliliğinin de önlenmesi amaçlanmıştır.
Tasarım kontrollük ve ihale dokümanı hazırlama hizmetleri gerçekleştirilecek olan yüksek hızlı tren hattı projesi aşağıdaki hatlardan oluşmaktadır.
No Hat Başlangıç (KM) Bitiş(KM) Toplam Uzunluk (KM)
1 Ankara-İzmir Yüksek Hızlı Tren Projesi Afyon-Uşak (Eşme) Kesimi 193+000 203+000 10.00
2 Ankara-İzmir İzmir Yüksek Hızlı Tren Projesi Afyon-Uşak (Eşme) Kesimi 208+000 369+000 161.00
TOPLAM (KM) 171.00
 
 
TÜMAŞ Sorumluluğu: Tasarım Hizmetleri