TÜMAŞ TÜRK MÜHENDİSLİK MÜŞAVİRLİK VE MÜTEAHHİTLİK A.Ş.
Ankara - İstanbul Hızlı Tren Projesi Köseköy - Vezirhan (Kesim 1) ve Vezirhan - İnönü (Kesim 2) Hattının Güvenlik Yönünden Değerlendirilmesi Projesi
İdare: TCDD İşletmesi Genel Müdürlüğü
Proje Süresi: 2013-2013
Yer Muhtelif
      
DİĞER PROJELERİMİZ

Projenin Kısa Açıklaması: Ankara - İstanbul Yüksek - Hızlı Tren (AİYHT) (Ana Proje) Projesi zaman verimli, konforlu ve güvenli ulaşım imkanı sağlamak amacıyla Türk Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) tarafından yürütülmüştür. Ana Proje, böylece Türkiye'nin en önemli kentleri arasında yeterli bir demiryolu bağlantısı sağlayan, Gebze (İstanbul’un doğusu) ve Ankara arasındaki yolcu trafiği için Yüksek Hızlı (YH) demiryolu hattı elektrikli çift parçanın yapım işidir. Proje ile İstanbul-Ankara arasında 250 km / saat hız ile bir demiryolu hattı sağlanmıştır.
Toplamda 158 km'lik hat Köseköy- Vezirhan (1 Faz, 104 km) ve Vezirhan - İnönü (2 Faz, 54 km) olarak iki aşamalı olarak gerçekleştirilmiştir. Sapanca, Arifiye, Pamukova, Mekece, Vezirhan, Bilecik ve Bozüyük olarak 7 istasyon demiryolu boyunca inşa edilmiştir.
Proje kapsamında Ankara - İstanbul Yüksek Hızlı Tren Projesi Köseköy - Vezirhan (Kesim 1) ve Vezirhan - İnönü (Kesim 2) Hattının Altyapı, Üstyapı, Elektrifikasyon ve Sinyalizasyon İşlerinin Güvenlik Yönünden Değerlendirilmesi ve Raporlanmasına İlişkin İhale Dokümanlarının Hazırlanması hizmetleri yer almaktadır. (Kesim-1: 104 km, Kesim-2: 54 km, Toplam Uzunluk: 158 km)

TÜMAŞ Sorumluluğu: Tasarım Hizmetleri