TÜMAŞ TÜRK MÜHENDİSLİK MÜŞAVİRLİK VE MÜTEAHHİTLİK A.Ş.
Afet Koordinasyon Merkezi Projesi
İdare: Azerbaycan Cumhuriyeti Fevkalade Haller Bakanlığı
Proje Süresi: 2011-2014
Yer Bakü / Azerbaycan
      
DİĞER PROJELERİMİZ

Projenin Kısa Açıklaması: Azerbaycan Cumhuriyeti Fevkalade Haller Bakanlığı tarafından yürütülmekte olan proje kapsamında; 12.800 m2’lik kapalı alana sahip Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM) ile 10.300 m2’lik kapalı alana sahip Korunmalı Kriz Yönetim Merkez Binasına ait mimari ve mühendislik projelendirme hizmetleri ve danışmanlık hizmetleri yer almaktadır.
Aynı alan üzerinde yapılması planlanan iki yapıdan Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM) yapısı yerüstünde konumlanırken Korunmalı Kriz Yönetim Merkez Binası yeraltında tasarlanmaktadır. Acil durumlar için iki yapı arasında bağlantı koridorları tasarlanmıştır.
Bodrum + Zemin + 7 Kat olarak tasarlanan Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM) yapısı içeriğinde 250 kişilik oditoryum, 500 kişilik personel çalışma alanı, 350 kişi kapasiteli restoran ve kafesi, ıslak hacimleri, 10 adet daire başkanlığı ve çalışma birimleri, toplantı salonları bulunmaktadır. Merkez dışındaki alanda ise helikopter pistleri, spor sahaları, yeterli açık otopark alanları, açık oturma, dinlenme ve yürüyüş alanları ile süs havuzları yer almaktadır.
 
Mühendislik ve müşavirlik hizmetleri toplam 2 Fazda gerçekleştirilecektir.
  • Faz I – Proje ve İhale Dosyası Hazırlanması Hizmetleri
  • Faz II – Yapım Aşaması Saha Kontrollük Hizmetleri
 
TÜMAŞ Sorumluluğu: Tasarım ve Saha Kontrollük Hizmetleri