TÜMAŞ TÜRK MÜHENDİSLİK MÜŞAVİRLİK VE MÜTEAHHİTLİK A.Ş.
İŞTİRAKLER
Kuruluşundan itibaren TÜMAŞ hem Türkiye’de hem de yurtdışında birçok sektörde mühendislik ve müşavirlik hizmetleri veren bir firma konumundadır. Türk mühendislik ve müşavirlik hizmetlerinin kalitesini tüm dünyaya tanıtabilmek amacı ile TÜMAŞ yurtdışında diğer Türk ve Yabancı Firmalar ile birlikte iştirakler kurmuştur. Bu iştirakler sayesinde TÜMAŞ gerçekleştirmekte olduğu kaliteli mühendislik ve müşavirlik hizmetlerini Türkiye dışında da yoğun bir şekilde gösterme fırsatı bulmuştur. Söz konusu iştirakler ile ilgili özet bilgi aşağıda verilmektedir:

 
TÜRKPAK
TÜRK – PAKİSTAN Mühendislik ve Müşavirlik Hizmetleri Şirketi (TÜRKPAK) Türk ve Pakistanlı firmaların katılımı ile 1983 yılında Pakistan kanunlarına göre kurulmuş bir şirkettir. Şirket sermayesinin %50’si Türk Mühendislik şirketlerine aittir. TÜMAŞ bu payın %25’lik bölümüne sahiptir. TÜRKPAK şirketinin merkezi Pakistan’ın Lahor kentinde bulunmaktadır. TÜRKPAK firmasının kuruluş amacı Türk ve Pakistanlı firmaların işbirliği ile özellikle Orta Doğu ve Afrika ülkelerindeki mühendislik ve müşavirlik sektöründe hizmet verebilmektir. TÜMAŞ sahip olduğu bu iştirak sayesinde bölge ülkelerdeki mühendislik ve müşavirlik hizmetlerinde aktif rol alabilmektedir.


ECO-CEC
ECO Müşavirlik ve Mühendislik Şirketi (ECO-CEC) Türk, Pakistan ve İranlı firmaların katılımı ile 1997 yılında kurulmuştur.ECO-CEC şirketinin merkezi Pakistan’ın Lahor kentinde bulunmaktadır.  TÜRKPAK vasıtası ile şirketin %33,3’lük payı Türk Mühendislik şirketlerine aittir. TÜMAŞ bu payın %16.65’lik bölümüne bünyesinde bulundurmaktadır. TÜMAŞ sahip olduğu bu iştirak sayesinde yurtdışında özellikle Orta Doğu Ülkelerindeki mühendislik ve müşavirlik projelerinde Türk Mühendisliğinin kalitesini gösterme fırsatı yakalamıştır.